Yasemin Erkan ve Cemil Orhan 2010 İleri Kar-Buz Eğitimini Başarı ile Tamamladı.

Tıkla.
  Sporcularımızdan Cemil ORHAN ve Yasemin ERKAN Kayseri Erciyes Dağında yapılan ileri kar-buz eğitimini başarı ile tamamladılar. Bu kampıda başarı ile geçen sporcularımız Türkiye Dağcılık Federasyonunun Yaz ve Kış Dağcılık Eğitimlerini tamamlamış oldular. 
   Kulübümüzde TDF'nin sekiz kamplık, dağcılık eğitim programını tamamlayan ilk sporcular oldular.
Devamını oku...

Ballıkayalar İple İniş ve Kaya Tırmanış Eğitimi

Ballıkayalar / Kocaeli

 

 16.09.2012 pazar günü Ballıkayalar Milli Parkında 24 kişilik ekibimiz ile İple İniş ve Kaya Tırmanışı eğitimi gerçekleştirdik. 

 

 

Devamını oku...

Erciyes Kış Gelişim Kampı 2010

Tıkla...

Yasemin ERKAN 20-26 Şubat 2010 tarihinde Erciyes Dağında yapılan Kış Gelişim Eğitim kampını başarı ile geçti. Eylül ayında Kaçkar Buzulunda yapılacak olan ileri Kar-Buz Eğitimine katılmaya hak kazandı. 96 sporcu ve 8 antrenörün katılımıyla gerçekleştirilen Kış temel Eğitimi, Erciyes - Koç Dağı mevkiinde yapıldı.Devamını oku...

Ballıkayalar İple İnişi Eğitimi ve Trekking

Ballıkayalar Kaya Tırmanış - Gebze - Kocaeli

 

  Kocaeli Dağcılık olarak hafta sonu 26 Ağustos 2012 pazar günü Kocaeli sınırları içinde bulunan Gebze ile Darıca arasında kalan Ballıkayalar Milli Parkında 19 kişilik ekibimizle Kaya'dan iple iniş eğitimi ve doğa yürüyüşü yaptık.

 

Devamını oku...

Yasemin ERKAN TDF Kış Temel Eğitim Kampında Başarılı oldu.


   Kocaeli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, yönetim kurulu üyesi ve sporcu olan Yasemin ERKAN Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2010 yılındaki Kış Temel Eğitimi kampına katıldı. 23-29 Ocak 2010 tarihleri arasında Trabzon Zigana dağında -15 derece hava sıcaklığında ve yoğun kar yağışı altında yapıldı. Başarı ile zor olan kış kampını tamamlayan Yasemin arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

 Eğitim kampında 25.Ocak 2009 tarihinde Zigana dağında doğa yürüyüşü yaparken düşen Çığa sonucu hayatlarını kaybeden 10 dağcı anısına Gümüşhane valiliğince yaptırılan anıt açıldı.

  

 

Devamını oku...